Jedyna Taka – Miss Polski na wózku 2014

Mamy przyjemność poinformować, że Monika Goliaszewska, mieszkanka gminy Czernice Borowe, uczestniczka projektu,,Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych”, realizowanego w naszej gminie od października 2013 r., startuje w tegorocznym konkursie Miss Polski na wózku, zorganizowanym przez Fundację Jedyna Taka.


W projekcie ukończyła 2-tygodniowe szkolenie zawodowe dla przyszłych pracowników administracji samorządowej, brała udział w wyjazdowych warsztatach integrujących. Obecnie jest na etapie poznawania rynku pracy.

Monika choruje na postępującą dystrofię mięśniową. Mimo to ukończyła studia filologii polskiej z logopedią. Ma męża i stara się prowadzić normalne życie. To uparta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Zawsze dąży do wyznaczonego celu. Wychodzi z założenia, że nic nie dzieje się bez powodu. Służy pomocą innym. Ceni sobie uczciwość. Nie toleruje kłamstwa i ludzkiej dwulicowości. Modelka sesji zdjęciowej do projektu pierwszej w Polsce agencji dla niepełnosprawnych modelek noszącej nazwę Equal Models Agency.

Głównym celem Wyborów Miss Polski na wózku jest zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz integracja środowisk osób sprawnych i niepełnosprawnych.

Etapy Konkursu Wybory Miss Polski na wózku 2014 r.:

I. 30.03-30.04.2014r. – rekrutacja uczestniczek do konkursu;

II. 7.05-7.06.2014r. – głosowanie online za pomocą SMS (wyłonienie 10 finałowych
uczestniczek z największą ilością głosów);

III. 1-8.07.2014r. – warsztaty Finalistek Miss na wózku;

IV. 16.08.2014r. – Gala Finałowa Wyborów Miss Polski na wózku.

Tegoroczna edycja odbędzie się w woj. mazowieckim w warszawskim Amfiteatrze na Bemowie. 16 sierpnia br. będzie dniem, w którym poznamy Miss Polski na wózku 2014.

Na naszą kandydatkę można głosować tylko raz dziennie z jednego numeru telefonu. Koszt wysłania SMS wynosi 2,46zł z VAT. Dochód z głosowania przekazany będzie na bieżące cele.

Aby oddać głos na MONIKĘ wyślij SMS na numer 72068 o treści: TC.JEDYNA.3

foto