„Kultura bliżej nas”

Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji PZU w ramach Programu „PZU z kulturą” – edycja 2016 w okresie od 01.08.2016r. do 31.12.2016r. realizuje projekt „Kultura bliżej nas”. Celem głównym jest zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury, w szczególności kultury tzw. wysokiej 25 aktywnym wolontariuszom uczestniczącym w życiu organizacji -dzieciom i młodzieży z terenu wiejskiej gm. Czernice Borowe oraz grupie wychowanków z placówki opiekuńczo-wychowawczej ,,Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych  w wieku od 6 do 14 lat uczęszczających do szkół w gm. Czernice Borowe.

Projekt polega na organizacji dwóch kulturalno-edukacyjnych wyjazdów z przewodnikiemi lekcjami edukacyjnymi, spektaklami teatralnymi m.in. do Warszawy i Olsztyna.

W programie wycieczki do Warszawy znajdzie się zwiedzanie miejsc kultury   mi.n.

Muzeum Narodowego w Warszawie, (zwiedzanie z przewodnikiem, lekcje muzealne). Pałac Kultury i Nauki (wjazd na taras widokowy na panoramę Warszawy), Łazienki Królewskie, lekcje przyrodnicze, obejrzenie sztuki teatralnej w Teatrze Wielkim.

Drugi wyjazd to spotkanie z kulturą w Olsztynie. Dzieci wezmą udział w lekcji teatralnej w czasie której poznają kulisy pracy w teatrze, obejrzą także sztukę teatralną. Odwiedzą  Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, gdzie zaplanowany będzie udział w lekcji pt. Mikołaj Kopernik – mieszkaniec olsztyńskiego zamku, oraz spacer ulicami starówki. Odwiedzą także Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, gdzie atrakcji nie zabraknie.

Rok 2016 jest ogłoszony czasem sienkiewiczowskimi, w związku z tym na szlaku naszej podróży do miejsc kultury nie może zabraknąć edukacji w tym kierunku. Chcemy pokazać dzieciom kulturę i historię ojczyzny.

Uczestnictwo w projekcie będzie dla dzieci okazją do nabycia umiejętności właściwych zachowań w różnych miejscach kultury, oraz docenienia pracy ludzi kultury.

Dzieci będą miały zapewnione: bilety wsypu, ubezpieczenie, obiad w restauracji.

Projekt zakończy się wystawieniem sztuki teatralnej przez dzieci zainspirowane sztuką, kulturą pod czas kiermaszu świątecznego.
Informacji dodatkowych udziela: Magdalena Bukowska –koordynator  projektu

tel. 23-674-60-4,  e-mail: czernickiestowarzyszenieas@wp.pl

Projekt został sfinansowany przez: