Warsztaty wokalne

W okresie od sierpnia do września 2017 r. Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie w ramach projektu ,, Dziadku, opowiedz czy tak było jak pisał poeta” zadanie dofinansowane ze środków pochodzących z Samorządu Województwa Mazowieckiego zorganizowało w świetlicy wiejskiej w Chojnowie 10 dwugodzinnych spotkań wokalnych. Celem warsztatów było propagowanie historii, postaw patriotycznych popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, zainteresowano dziedzictwem kulturowym m.in. pieśnią, religią, tradycją i obyczajami poprze przygotowanie i w efekcie zorganizowanie Spotkania z programem słowo-muzycznym nawiązującym do pieśni patriotycznych.

Każde z dzieci miało przydzieloną rolę zarówno wiersze jak i piosenki patriotyczne, które stanowiły nasze dziedzictwo kulturowe oraz twórczy dobytek naszych przodków. Podczas spotkań wokalnych zwracano uwagę na pielęgnowanie polskiej tradycji narodowej, tożsamości obywatelskiej.

Podczas warsztatów wokalnych dzieci poznały zasady prawidłowego wydobywania dźwięku – w mowie i śpiewie – poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia wokalne, oddechowe i dykcyjne.

Do projektu zgłosiło się 15 osób zainteresowanych występami artystycznymi i wokalnymi.

Zajęcia były prowadzone przez Piotra Goliasz i Magdalenę Goliasz-Zagajewską.